Szkolenie „Podatki w PES, ze szczególnym uwzględnieniem VAT”

Szkolenie „Podatki w PES, ze szczególnym uwzględnieniem VAT”

 

Czy wiesz, że podatnikiem VAT może być nie tylko przedsiębiorstwo, czy NGO prowadzący działalność gospodarczą? Czy wiesz, że przeciętna organizacja również może stać się podatnikiem VAT?

Jeżeli odpowiedź brzmi NIE lub masz wątpliwości Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej Subregionu Centralnego oraz Chorzowskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych zaprasza na szkolenie „Podatki w PES, ze szczególnym uwzględnieniem VAT”, które odbędzie się 10 grudnia 2013 o godzinie 15:00.

 

Na szkolenie zapraszamy przedstawicieli podmiotów ekonomii społecznej (organizacji pozarządowych, spółdzielni socjalnych, spółek non-profit), a także osoby zajmujące się księgowością w NGO.

 

Szkolenie poprowadzi p. Justyna Bartosiewicz – właścicielka Kancelarii Prawa Podatkowego i Biura Rachunkowego w Katowicach, jest certyfikowaną księgową i nadzoruje właściwe stosowanie przepisów prawnych  dotyczących rachunkowości i prawa podatkowego. Prowadzone Biuro Rachunkowe specjalizuje się przede wszystkim w obsłudze rachunkowej i podatkowej spółdzielni socjalnych oraz organizacji pozarządowych. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała pracując wiele lat w Izbie Skarbowej w Katowicach. Aktualnie pełni również funkcję członka Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Jest również wykładowcą na wyższej uczelni, prowadząc zajęcia z aspektów prawnych działalności statutowej i gospodarczej, aspektów podatkowych oraz rachunkowych. Skończyła studia magisterskie ze specjalizacją finanse publiczne i podatki, kontynuowała edukację na studiach podyplomowych z zakresu rachunkowości, a następnie z audytu wewnętrznego i kontroli finansowej w jednostkach sektora finansów publicznych. W 2012r. trenerka zakończyła studia doktoranckich na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego.

 

Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Organizator zapewnia materiały szkoleniowe dla uczestników oraz poczęstunek.

Liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia przyjmowane będą od 1 osoby na organizację.

 

 

Miejsce szkolenia:

Chorzowskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych

ul. Powstańców 70/3, Chorzów

 

Formularze zgłoszeniowe (dostępne w COP Chorzów, w GARR oraz do pobrania ze strony www.owes.slask.pl) należy przesyłać do dnia 08.12 e-mailem na adres owes@garr.pl lub faxem 32 72 85 956.

Pozostałe dokumenty (formularze PES i PES_os) wypełnione i podpisane przez osoby upoważnione do reprezentowania PES należy dostarczyć do COP Chorzów lub do GARR S.A. również do 08.12.

 

Organizacje prowadzące działalność gospodarczą zobowiązane są przedstawić dodatkowe dokumenty oraz sprawozdania finansowe za 3 ostatnie zamknięte okresy rozrachunkowe.

 

W razie pytań prosimy o kontakt pod nr telefonu: 32 72 85 953.

Załączniki do pobrania


Ocena: 0 głosów Aktualna ocena: 0

Komentarze / 0

musisz zalogować się, aby dodać komentarz... → Zaloguj się | Rejestracja

Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego

Współpraca

Teatr Mały

Dla obecnych i przyszłych emerytów