Masz głos, masz wybór

Drukuj
1 2 3
Trwa nabór do ogólnopolskiej akcji Masz Głos, Masz Wybór, organizowanej przez Fundację im. Stefana BatoregoNie zwlekaj, zgłoś się! Pomożemy Wam wybrać władze samorządowe, które podzielą się władzą z mieszkańcami.  Na zgłoszenia czekamy do 13 kwietnia 2014 roku. 
 
Przed nami wszystkimi wyjątkowy czas. Okres wyborów samorządowych, w którym obecni i przyszli lokalni politycy będą prześcigać się w składaniu obietnic, deklaracji i zapewnień politycznych. To bardzo istotne, aby mieszkańcy poszli do urn i zagłosowali świadomie. 
 
Przygotowaliśmy 6 krótkich sposobów na to, aby dobrze przygotować mieszkańców do wyborów – wyjaśnia Joanna Załuska z Fundacji Batorego, dyrektorka programu MGMW. – Każdy znajdzie coś dla siebie.
 
Jednym z partnerów akcji od 2012 r.  jest  Pracownia Zrównoważonego Rozwoju z Torunia. Od 7 lat zajmujemy się aktywowaniem społeczności lokalnych do działań  i współdecydowania o rozwoju lokalnym. W tej edycji PZR zapraszamy do realizacji zadania Nasza gmina, nasza sprawa
 
W ramach zadnia pomożemy zaangażować mieszkańców w zdiagnozowanie lokalnych problemów, zapytać kandydatów na samorządowców, jak mają zamiar je rozwiązać, jak będą wspierać działania lokalnych społeczności  i w jaki sposób podzielą się władzą w gminie z jej mieszkańcami. Na koniec  uczestnicy zorganizują  debatę, podczas której kandydaci odniosą się do propozycji wypracowanych przez mieszkańców. Wspólnie damy mieszkańcom szansę świadomie wybrać nowe władze!
 
Żeby wziąć udział w akcji, należy wejść na stronę www.maszglos.pl i wybrać konkretne zadanie. Wszyscy uczestnicy akcji otrzymają wsparcie doświadczonych ekspertów (mailowe, telefoniczne, osobiste). Chętni, którzy do akcji zgłoszą się przed 13 kwietnia, będą mieli szansę uzyskać rozszerzone wsparcie – udział w finansowanych przez Fundację Batorego szkoleniach
 
- Szczególnie serdecznie zapraszamy te grupy oraz organizacje, które nie mają wielkiego doświadczenia w działaniach w przestrzeni publicznej, z szerszymi kręgami mieszkańców lub we współpracy z lokalnymi władzami. Pomożemy – podkreśla Joanna Załuska.
 
Uczestnicy, którzy wykażą się najskuteczniejszą realizacją zadania będą mieli szansę otrzymać nagrodę Super Samorząd. Gala wręczenia nagrody odbędzie się w Pałacu Prezydenckim w pierwszym kwartale 2015 r.
 
Więcej o Masz Głos, Masz Wybór oraz zgłoszenia na: www.maszglos.pl.
 
Zapraszamy!
 
Więcej informacji:
Dorota Michalska 
Tel.: 691 38 690; 

Pracownia Zrównoważonego Rozwoju
ul. św. Katarzyny 5/3 87-100 Toruń
 

Ocena: 0 głosów Aktualna ocena: 0

Komentarze / 0

musisz zalogować się, aby dodać komentarz... → Zaloguj się | Rejestracja

Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego

Współpraca

Teatr Mały

Dla obecnych i przyszłych emerytów