Masz głos, masz wybór

Trwa nabór do ogólnopolskiej akcji Masz Głos, Masz Wybór, organizowanej przez Fundację im. Stefana BatoregoNie zwlekaj, zgłoś się! Pomożemy Wam wybrać władze samorządowe, które podzielą się władzą z mieszkańcami.  Na zgłoszenia czekamy do 13 kwietnia 2014 roku. 
 
Przed nami wszystkimi wyjątkowy czas. Okres wyborów samorządowych, w którym obecni i przyszli lokalni politycy będą prześcigać się w składaniu obietnic, deklaracji i zapewnień politycznych. To bardzo istotne, aby mieszkańcy poszli do urn i zagłosowali świadomie. 
 
Przygotowaliśmy 6 krótkich sposobów na to, aby dobrze przygotować mieszkańców do wyborów – wyjaśnia Joanna Załuska z Fundacji Batorego, dyrektorka programu MGMW. – Każdy znajdzie coś dla siebie.
 
Jednym z partnerów akcji od 2012 r.  jest  Pracownia Zrównoważonego Rozwoju z Torunia. Od 7 lat zajmujemy się aktywowaniem społeczności lokalnych do działań  i współdecydowania o rozwoju lokalnym. W tej edycji PZR zapraszamy do realizacji zadania Nasza gmina, nasza sprawa
 
W ramach zadnia pomożemy zaangażować mieszkańców w zdiagnozowanie lokalnych problemów, zapytać kandydatów na samorządowców, jak mają zamiar je rozwiązać, jak będą wspierać działania lokalnych społeczności  i w jaki sposób podzielą się władzą w gminie z jej mieszkańcami. Na koniec  uczestnicy zorganizują  debatę, podczas której kandydaci odniosą się do propozycji wypracowanych przez mieszkańców. Wspólnie damy mieszkańcom szansę świadomie wybrać nowe władze!
 
Żeby wziąć udział w akcji, należy wejść na stronę www.maszglos.pl i wybrać konkretne zadanie. Wszyscy uczestnicy akcji otrzymają wsparcie doświadczonych ekspertów (mailowe, telefoniczne, osobiste). Chętni, którzy do akcji zgłoszą się przed 13 kwietnia, będą mieli szansę uzyskać rozszerzone wsparcie – udział w finansowanych przez Fundację Batorego szkoleniach
 
- Szczególnie serdecznie zapraszamy te grupy oraz organizacje, które nie mają wielkiego doświadczenia w działaniach w przestrzeni publicznej, z szerszymi kręgami mieszkańców lub we współpracy z lokalnymi władzami. Pomożemy – podkreśla Joanna Załuska.
 
Uczestnicy, którzy wykażą się najskuteczniejszą realizacją zadania będą mieli szansę otrzymać nagrodę Super Samorząd. Gala wręczenia nagrody odbędzie się w Pałacu Prezydenckim w pierwszym kwartale 2015 r.
 
Więcej o Masz Głos, Masz Wybór oraz zgłoszenia na: www.maszglos.pl.
 
Zapraszamy!
 
Więcej informacji:
Dorota Michalska 
Tel.: 691 38 690; 

Pracownia Zrównoważonego Rozwoju
ul. św. Katarzyny 5/3 87-100 Toruń
 

Ocena: 0 głosów Aktualna ocena: 0

Komentarze / 0

musisz zalogować się, aby dodać komentarz... → Zaloguj się | Rejestracja

Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego

Współpraca

Teatr Mały

Dla obecnych i przyszłych emerytów