Chorzów z pasją

19 listopada grupa 40 uczniów chorzowskich szkół wraz z opiekunami wyruszała w poszukiwaniu przygody do Bochni i Borka. Uczestnikami wycieczki byli laureaci konkursów miejskich, które odbyły się w ramach realizowanego przez stowarzyszenie projektu „Chorzów – miasto uczniów pasją” dofinansowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie kopalni soli w Bochni. Już podróż „w głąb ziemi” kopalnianą windą dostarczyła wielu wrażeń, a to był dopiero początek. Wędrówka podziemnymi korytarzami rozpoczęła się od przejazdu kolejką. Następnie przez ponad dwie godziny uczestnicy zwiedzali solne królestwo, które od kilku tygodni jest wzbogacone o liczne pokazy multimedialne. Odgłosy wydobywania, pracujących kieratów, wybuchającego metanu. To wszystko zaś wzbogacone wizualizacjami sprawiło, że kopalnia tętniła życiem tak, jakby tuż obok trwały prace wydobywcze. Potem jeszcze zjazd baaaardzo długą zjeżdżalnią, zabawa na podziemnym boisku i można było wrócić na powierzchnię.

Druga część wycieczki to wizyta w Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku. Uczestnicy najpierw zjedli pyszny obiad, a następnie pod czujnym okiem animatorów wzięli udział w warsztatach : „Pionierskim szlakiem”. Ich program zawierał liczne zadania, konkursy, zwiedzanie mini-zoo, paintball, a także szaloną zabawę na drewnianych warowniach i okrętach oraz w podziemnych tunelach. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe certyfikaty, ale co najważniejsze zabrali ze sobą moc niezapomnianych wrażeń.


Ocena: 0 głosów Aktualna ocena: 0

Komentarze / 0

 • Users Avatars Mini
  pisze: 2012-09-20 03:17
  Visit <a href="http://essaysservice.com/">this Web site</a> to get to know more about how to purchase cheap term papers essays and make the best of our amazing firm when it comes to professional essays and paper writing.
  0
 • Users Avatars Mini
  pisze: 2012-09-30 23:02
  In case your written assignment is pretty complicated to perform, check this link to save your precious time and buy customized essay! Our group of best writers is always willing to deliver best qualified paper writing service!
  0
musisz zalogować się, aby dodać komentarz... → Zaloguj się | Rejestracja

Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego

Współpraca

Teatr Mały

Dla obecnych i przyszłych emerytów